Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Зміни щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно у 2016 році

З прийняттям закону України «Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» відбулося певне реформування системи реєстрації речових прав.

Вказаний вище закон передбачає наступні зміни , а саме :

  1. Змінено суб’єктний склад осіб, які здійснюють функції щодо реєстрації речових прав. 

Відтепер, реєстрації речових прав можуть здійснювати - виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, акредитовані суб’єкти,  державні реєстратори прав на нерухоме майно.

Законом визначено поняття державного реєстратора, а саме  як -  громадянина  України, який має вищу освіту за спеціальністю правознавство, відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством юстиції України, та перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав,  нотаріуса,  державного виконавця - у разі державної реєстрації обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень відповідно до закону.

  1. Нотаріусам надано право реєструвати речові права на нерухоме майно та їх обтяження, незалежно від того, чи вчиняв відповідний нотаріус нотаріальну дію щодо такого майна чи ні.
  2. Застосовано принцип «екстериторіальності», який означає що державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя. А що стосується  державної реєстрації права власності та інших речових прав, що проводиться нотаріусами, - незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.
  3. Рішення державного реєстратора, інформація з Державного реєстру прав надаються в електронній та (за бажанням заявника) в паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав та мають однакову юридичну силу.
  4. За державну реєстрацію прав справляється адміністративний збір, ставки якого залежать від строків проведення реєстрації.

Статтею 19 Закону передбачено, що державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів.  Державна реєстрація права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс проводиться у строк, що не перевищує 14 робочих днів.

Відтак, за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно у строк 5 робочих днів, доведеться заплатити 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, що на даний  момент становить – 140 грн.

За державну реєстрацію права власності  у строк 2 робочі дні — 1 мінімальна заробітна плата , що становить 1378 грн.

У випадку, якщо особа бажає провести реєстрацію якнайшвидше, доведеться заплатити немаленьку суму, адже адміністративний збір становитиме при цьому – 2 мінімальні заробітні плати (2756 грн.)  при реєстрації протягом 24 годин, і 5 мінімальних заробітних плат (6890) при реєстрації за  2 години.

 

 

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!