Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Законопроект про зміни в діяльності аптек

Ще у вересні цього року Верховною Радою було організовано засідання круглого столу, на якому народні депутати, експерти фармацевтичного ринку та представники аптечного бізнесу вели дискусію щодо нововведень у діяльності аптек, які будуть впровадженні у випадку прийняття змін до Закону «Про лікарські засоби».

Ініціатори Законопроекту, в якому наведено перелік запропонованих змін, заявляють, що «в Україні існує певна монополія на аптечному ринку, власники аптечних мереж починають формувати процес функціонування аптек як бізнес, який має приносити певний прибуток та забувають, що в першу чергу мають бути враховані інтереси пацієнта».

Зміни,  запропоновані законопроектом вже давно успішно застосовуються у таких країнах, як Австрія, Німеччина, Хорватія, Естонія, Польща, Італія та Греція.

У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що цей Законопроект відповідає світовим стандартам та практикам у регулюванні аптечного бізнесу, однак  певні положення все ж таки є досить суперечливими і підлягають доопрацюванню.

Найбільше у Міністерстві схиляються до запровадження таких законодавчих ініціатив:

 

Відстань між аптеками – не більше 500 метрів

Сьогодні ми часто стикаємось з такою проблемою, коли в певній місцевості на одній вулиці можна зустріти енну кількість аптек водночас, як в інших місцях, зокрема віддалених районах чи селах їх дуже мало. Це в свою чергу створює багато незручностей для споживача і порушує його право на вибір, яким він не може скористатись. Відповідно творці даної норми покладають надії, що таке правило сприятиме рівномірному розподілу аптек та забезпечить рівність усіх пацієнтів у доступі до ліків.

 

Обмеження кількості аптечних закладів в мережі залежно від форми власності та асортименту лікарських засобів

Для ФОПів - це не більше одного аптечного закладу,  для юридичних осіб – 4 аптечні заклади в мережі, аптеки, які виготовляють ліки або реалізовують наркотичні, психотропні речовини та прекурсори – максимум 8 закладів в мережі.

Цей пункт є досить дискусійним, хоча законодавці вважають, що таке правило спонукатиме до реалізації усіма аптеками більшого асортименту медикаментів. Проте у Міністерстві вимагають від ініціаторів законопроекту конкретний перелік критеріїв та вимог до власників аптечних закладів, яким вони мають відповідати для збільшення кількості аптек в одній мережі.

 

Фармацевтична освіта – обов’язкова вимога для власника аптечного закладу

Однак ця вимога не скасовує наявну ліцензію і не призведе до закриття вже  діючої аптеки. Вона стосується власників у випадку відкриття нових аптек. Разом з тим власникам великих мереж аптек доведеться проводити реорганізацію, для того, щоб їхня діяльність відповідала критеріям нового закону. Для цього процесу мають визначити конкретний час, однак буде це рік чи більше ще не відомо.

 

Як цей законопроект вплине на діяльність аптечного бізнесу в Україні ще не відомо, оскільки висновки про це можна буде зробити лише після прийняття відповідного закону.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!