Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Зміни до статуту ТОВ відповідно до нового закону

17.06.2018р. набрав чинності новий Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі - ТОВ) – найпоширеніша форма ведення малого та середнього бізнесу в Україні.  До прийняття нового закону діяльність товариств регулювалася нормами Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та Закону України «Про господарські товариства», що у свою чергу містили чимало суперечностей та не відповідали сучасним реаліям та світовим тенденціям.

Прийняття вказаного закону мало на меті вдосконалення процедури створення, діяльності, припинення товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, усунення недоліків в існуючому законодавстві та приведення його у відповідність із нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів Європейського Союзу та країн-членів ЄС.

 

Які дії повинні вчинити власники бізнесу у звязку із прийняттям нового Закону?

Оскільки основним документом, який регулює діяльність товариства є статут, закон містить вимоги щодо приведення установчих документів у відповідність до нових змін.

Так, усі  товариства, які створюються після набрання чинності Законом повинні керуватися новими нормами та розробляти свої статути у відповідності до їх вимог.

Діючі товариства повинні привести свої статути у відповідність до нового законодавства протягом одного року, тобто до 17.06.2019р. При цьому такі товариства будуть звільнені від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін.

 

Вимоги до нового статуту ТОВ

Новий закон значно скоротив перелік відомостей, які повинні бути зазначені у статуті товариства.

Так, статут повинен містити:

- найменування товариства;

- органи управління, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;

- порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Такі відомості як місцезнаходження, перелік засновників, розмір статутного капіталу будуть вноситися до державного реєстру реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Такий підхід є доволі зручним, оскільки  підприємства, в діяльності яких часто відбуваються подібні зміни, не повинні змінювати статут, їм достатньо лише внести нові відомості до реєстру.

      

! Новий закон також містить  норми, які надають певну свободу учасникам у визначені правил, які регулюватимуть діяльність товариства.

Зокрема, це стосується:

  • строків внесення вкладів учасниками;
  • порядку реалізації переважного права учасників товариства, розподілу відчужуваної частки між іншими учасниками товариства;
  • строків прийняття рішення щодо надання згоди на вихід учасника з товариства;
  • порядку та строків розрахунків з учасником при виході з товариства;
  • строків виплати дивідендів;
  • порядку скликання загальних зборів;
  • порядку прийняття рішень з питань порядку денного загальних зборів учасників, крім рішень, які приймаються одностайно.

 

 Як внести зміни до статуту ТОВ ?

Привести статут у відповідність до нового закону можна шляхом затвердження нової редакції статуту товариства.

Для цього необхідно подати державному реєстратору:

  • заповнену реєстраційну картку;
  • протокол зборів учасників товариства (підписи на протоколі засвідчуються нотаріально);
  • нову редакцію статуту ТОВ, що відповідає закону (підписи на статуті засвідчуються нотаріально).

 

Якщо документи складені належним чином, реєстратор приймає рішення про реєстрацію відповідних змін. У випадку, якщо документи містять недоліки, реєстратор зупиняє їх розгляд до усунення недоліків, або відмовляє у реєстрації.

 

Загалом, питання приведення статуту у відповідність до нового закону є непростим, оскільки потребує спеціальних знань та досвіду, а допущені помилки тягнуть за собою додаткові витрати.

 

Не зволікайте! Звертайтесь до фахівців АО «Галлекс». Ми якісно та оперативно допоможемо зареєструвати новий статут для ТОВ, що у свою чергу зекономить Ваш час та гроші.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!