Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Валютні обмеження, що діють на сьогодні


 

Дане питання регулуються постановою НБУ № 140 від 03.03.2016 року «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України». Термін дії даної постанови до 08.06.2016 року включно (п. 9 Постанови)

Отже, відповідно до зазначеної постанови НБУ № 140 діють наступні обмеження:

  • строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становить 90 календарних днів (а не 180 календарних днів, як це передбачено ЗУ «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті»);
  • 75% надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання (п. 2 Постанови);
  • дозволено резидентам здійснювати погашення кредитів, позик (у тому числі фінансової допомоги) в іноземній валюті за договорами з нерезидентами (у тому числі в разі укладання додаткових угод до кредитних договорів/договорів позики, новації боргу, що виник із кредитних договорів/договорів позики, розірвання договорів) не раніше строку, передбаченого договорами. Таким чином до 08.06.2016 р. включно діятиме заборона дострокового погашення резидентами кредитів, позик в іноземній валюті за договорами з нерезидентами (пп. 1 п. 6 Постанови).

 На сьогодні ліміт на готівкові операції є таким:

1) видачу готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати встановлено в межах до 500 тис грн на добу на одного клієнта (раніше сума становила 300 тис. грн) (пп. 5 п. 6 Постанови №140);

2) продаж готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день дозволено у сумі, що не перевищує в еквіваленті 6 тис. грн. у межах однієї банківської установи (раніше сума становила 3 тис. грн) (пп. 3 п. 6 Постанови №140);

3) клієнт має право зняти з валютних карт та рахунків (поточні, депозитні) через каси та банкомати суму в еквіваленті офіційного курсу Нацбанку до 50 тис. грн на добу на одного клієнта (раніше сума становила в еквіваленті 20 тис. грн) (пп. 10 п. 6 Постанови №140).

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!