Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Торгівля алкогольними та тютюновими виробами - як отримати і не втратити ліцензію


В ході запровадження політики дерегулювання господарської діяльності було скасовано декілька десятків видів ліцензій на право зайняття тим чи іншим видом діяльності.  Проте немало залишилося таких, зайняття якими потребує отримання ліцензії. Одними з найбільш актуальних ліцензій в торгівлі є ліцензія на алкоголь та ліцензія на тютюнові вироби.

 Одразу звертаємо увагу на те, що пиво (крім безалкогольного) віднесено до алкогольних напоїв, отже для торгівлі ним треба отримати ліцензію на продаж алкоголю. Без ліцензії з алкогольних напоїв можна продавати виключно столове вино. Інформація про те, чи є вино столовим, має міститись на пляшці відповідно до правил маркування алкогольної продукції. В Україні заборонена роздрібна торгівля спиртом етиловим, виноградним, плодовим, коньячним.

 Розглянемо, яким чином можна отримати ліцензію на продаж алкоголю

 Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями видається юридичній особі чи фізичній особі-підприємцю на підставі заяви, складеній в довільній формі, яка подається до Головного управління ДФС в області  чи в  Києві. Заяву на адресу ГУ ДФС в області чи в м. Києві також можна подати через Центри обслуговування платників податків при місцевих податкових інспекціях за місцем реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.

 В заяві обов’язково зазначаються такі дані: вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (роздрібна торгівля алкогольними напоями), адреса торгівельного місця, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться в місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

 Заява подається до управління ДФС за місцем здійснення торгівлі. Якщо планується здійснювати торгівлю в потягах чи на суднах (морських чи річкових), то заява подається до управління ДФС за місцем формування потягу чи приписки судна. Спосіб подання – особисто заявником, чи довіреною особою заявника, або рекомендованим листом. До заяви повинен бути доданий документ про сплату суми плати за ліцензію за квартал. Річна вартість ліцензії становить – 8000 грн. за кожний окремий касовий апарат, а на території сіл та селищ 500 грн. відповідно. Невнесення плати за ліцензію є прямою підставою для відмови у видачі ліцензії.

             Рішення про видачу ліцензії чи про відмову у видачі приймається в межах десяти календарних днів після отримання заяви з доданими до неї документами. Відмова у видачі ліцензії має бути відповідно мотивована.

            Якщо місце торгівлі алкоголем розміщено в сільській місцевості, то отримана ліцензія підлягає обов’язковій реєстрації у відповідному органі місцевого самоврядування.

            Ліцензія на алкоголь дає право на торгівлю всіма видами алкогольної продукції, дозволеної до реалізації через роздрібну торгівлю, в тому числі  сидром та перрі (без додання  спирту). Якщо підприємець планує реалізовувати тільки ці два види алкоголю, то він має отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі сидром та перрі (без додання  спирту), плата за яку є суттєво меншою плати за «повну» ліцензію на алкоголь. Порядок звернення за отриманням цієї ліцензії тотожний порядку звернення за отриманням ліцензії на алкоголь. Аналогічними є й вимоги до місць реалізації такої продукції, на що слід звернути увагу при зверненні.

Декілька слів щодо того, як отримати ліцензію на продаж тютюнових виробів

 В цілому порядок звернення за отриманням такої ліцензії аналогічний зверненню за отриманням ліцензії на алкоголь. Заява в довільній формі (в заяві обов’язково зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого підприємець має намір одержати ліцензію (роздрібна торгівля тютюновими виробами), а також адреса  місця торгівлі (лише місця, без зазначення інформації про РРО) подається до ГУ ДФС в області чи в Києві, можливе подання через місцеві податкові інспекції, з додержанням зазначених вище вимог щодо додатків до заяви. Строк прийняття рішення по заяві – 10 календарних днів.

             Просимо звернути увагу на те, що різниця в обсягу інформації, яка зазначається в заявах про отримання ліцензії на алкоголь та на отримання ліцензії на тютюнові вироби викликана різницею в способах обрахунку плати за ліцензії. У випадку ліцензії на алкоголь плата за ліцензію сплачується за кожний реєстратор розрахункових операцій (книгу  обліку розрахункових операцій) у кожному місті торгівлі, на яке видана ліцензія (перелік РРО (КОРО) є додатком до ліцензії), в той час як плата за ліцензію на тютюнові вироби  сплачується з розрахунку за кожне місце торгівлі і становить 2000 грн. в рік, у селах та селищах – 250 грн. в рік.

             Щодо можливості втрати ліцензії слід врахувати наступне. У випадку несвоєчасного внесення чергового (щоквартального) платежу за ліцензію  на підставі розпорядження органу, який видав ліцензію, її дія призупиняється на строк від дати отримання підприємцем цього розпорядження до дати погашення заборгованості.

            Орган, який видав ліцензію, приймає рішення про ії анулювання у випадку:

1) скасування державної реєстрації підприємця;

2) непогашення заборгованості по оплаті протягом тридцяти календарних днів з дня призупинення дії ліцензії;

3) торгівлі  алкогольними  напоями  або тютюновими виробами без марок акцизного податку;

4) контрабанди алкоголю чи тютюнових виробів;

5) незаконного використання марок  акцизного  податку;

6) продажу алкогольних чи тютюнових виробів особам (чи особами), які не досягли 18-ти років, а також торгівлі у невизначених місцях.

 

У разі, якщо у Вас виникли питання, звертайтесь, наші фахівці проконсультують  та допоможуть Вам отримати ліцензію на торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!