Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Спрощено порядок оформлення посвідок для певних категорій іноземців

Кабінет Міністрів України прийняв важливе рішення, яким значно спрощується порядок отримання посвідок певним категоріям іноземців. Вказані зміни були прийняті Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання» від 09 жовтня 2020 р. № 933.

Цим рішенням суттєво спростили порядок оформлення посвідки на тимчасове проживання, оскільки відтепер, якщо іноземець відповідно до законів та міжнародних договорів України не повинен отримувати довгострокову візу і якщо у нього з’явились підстави для видачі посвідки на тимчасове проживання, він може подати документи до Державної міграційної служби без виїзду за межі України.

Отже, якщо іноземець є громадянином країни з безвізовим порядком в’їзду в Україну, перебуває тут на законних підставах і у нього виникли підстави для отримання посвідки на тимчасове проживання, то виїжджати за межі України у зв’язку із зміною мети в’їзду не потрібно.

За офіційним повідомленням Державної міграційної служби, особливо актуальним це питання є для громадян Республіки Білорусь, фахівців в галузі ІТ-технологій, які щойно працевлаштувалися в Україні, та членів їх сімей.

Нагадуємо, що підстави для видачі посвідки на тимчасове проживання передбачені Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Тобто якщо у такої особи виникла необхідність оформити посвідку – можна відразу звернутися до Державної міграційної служби. При цьому, все інше залишається без змін – потрібно звернутися не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення дозволеного строку перебування.

Водночас звертаємо увагу, що прийняті зміни не стосуються громадян держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Відповідна постанова Кабінету Міністрів України, якою були внесені ці зміни, набрала чинності 13 жовтня 2020 року.

Якщо у Вас виникла необхідність оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні, фахівці нашого Адвокатського об’єднання нададуть Вам кваліфіковану юридичну консультацію та допоможуть Вам підготувати увесь необхідний перелік документів, подати їх для оформлення, а також забезпечать належний правовий супровід Вашої справи.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!