Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Рада прийняла закони про "євробляхи"

Сьогодні, 08.11.2018 року, Верховна рада вирішила долю автомобілей на єврономерах, прийнявши у другому читанні Законопроекти № 8488 та 8487,  якими передбачаються зміни у порядку тимчасового ввезення авто на іноземній реєстрації на територію України, а також посилення штрафів та контролю. 

Відтепер, з метою посилення контролю за використанням авто на іноземній реєстрації, органи Національної поліції в автоматизованому режимі отримуватимуть від митних органів, державної прикордонної служби інформацію про ввезені автомобілі та осіб, які їх ввезли на територію України.

 

Нові правила

  • Громадяни України можуть ввозити авто на іноземній реєстрації лише, якщо вони перебувають на консульському обліку та проживають за кордоном.
  • Ввезення іноземцем більше ніж одного автомобіля дозволяється за наявності декларування та внесення фінансової гарантії у розмірі митних платежів. Це означає, що при ввезенні на територію України автомобіля на іноземній реєстрації, необхідно вносити на рахунок органу доходів і зборів фінансову гарантію, яка перебуватиме там поки особа не вивезе автомобіль з території України. Якщо виїзд авто відбудеться у встановлений законодавством термін, гарантія повертається.
  • Ввезення громадянами України автомобілей, на виконання укладених договорів з іноземними  компаніями, дозволяється лише на 10 днів, що також забезпечується фінансовою гарантією.
  • Автомобілі особистого користування, що ввезені в Україну на строк більше 30 днів, підлягають державній реєстації.
  • Забороняється розукомплектовувати авто, а також передавати його у розпорядження особі, яка його безпосередньо не ввозила та не поміщувала у режим транзиту, окрім випадків коли особа, яка ввезла авто, буде знаходитися  в автомобілі.
  • Забороняється використання авто для здійнення підприємницької діяльності та отримання прибутку.
  • Патрульним поліцейським надано право перевірки авто на «євробляхах» з метою виявлення таких, що перебувають в Україні з порушенням встановлених правил. Після встановлення фактів порушення закону поліцейські зобов’язані повідомляти про це податкові органи.
  • Встановлюється єдиний строк притягнення до відповідальності  у справах про порушення митних правил – 6 місяців з дня виявлення правопорушення.

 

Відповідальність за порушення закону

Вказаним законом також посилено відповідальність за порушення митних правил, зокрема:

- встановлено новий вид відповідальності за передачу авто у користування іншій особі, яка не ввозила такий транспортний засіб, а також використання автомобіля з метою отримання прибутку  у вигляді штрафу в розмірі 34 000 грн.;

- збільшено штрафи за порушення строків вивезення авто за межі митної території України, розміри яких залежать від часу протермінування у виїзді;

- запроваджується адміністративна відповідальність за керування водієм автомобілем, стосовно якого порушено строки його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту, який використовується для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн. У разі повторного вчинення правопорушення протягом року передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 17000 грн. з позбавленням права керування на 1 рік та з оплатним вилученням автомобіля чи без такого.

 

"Останній шанс"

Новим законом встановлено базові ставки акцизного податку для нових автомобілей. Визначення акцизного податку для кожного легкового авто здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів. Задля врегулювання питання легалізації раніше ввезених в Україну транспортних засобів, власникам «євроблях» надано строк у 180 днів, протягом якого вони можуть без застосування будь-яких штрафних санкцій офіційно розмитнити автомобіль. При цьому протягом перших 90 днів з моменту вступу закону в силу, діятиме так званий «лояльний період», протягом якого акцизний податок становитиме 50% від встановленого законом розміру. Протягом подальших 90 днів необхідно буде оплатити повний розмір ставки за розмитнення.  

У випадку нерозмитнення автомобіля протягом встановленого терміну, його необхідно вивезти за межі території України.

 

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!