Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Поради адвоката при відкритті бізнесу

Якщо зваживши всі за і проти  Ви все ж таки  вирішили впровадити у життя свою бізнес ідею, наступним кроком для Вас як бізнесмена-початківця постане  державна реєстрація власного «стартапу» .

Враховуючи те, що людині без юридичної освіти буває складно визначитись в обранні найоптимальнішої  форми здійснення підприємницькою діяльності, нижче у цій статті Ви знайдете декілька практичних порад.

Яку  організаційно-правову форму обрати?

Законодавством передбачена можливість ведення бізнесу  фізичною особою –підприємцем (ФОП) або  шляхом заснування юридичної особи.

Серед форм юридичних осіб виділяють:

- господарські товариства  ( до них відносяться  – товариство з обмеженою відповідальністю, товариство з додатковою відповідальністю, акціонерні товариства, повне товариство, командитне товариство);

-  приватне підприємство;

- кооперативи;

- громадські об’єднання.

Отже, найпоширенішими формами здійснення господарської діяльності на сьогодні залишаються фізична особа-підприємець (ФОП) та Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). 

Відтак розглянемо більш детально ці дві форми, їх позитивні, негативні сторони  та відмінності.

ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ

·         процедура реєстрації ФОП є дещо простішою, оскільки немає необхідності готувати установчі документи;

·         ФОП може працювати як на загальній системі оподаткування так і на спрощеній, при чому ставки податку ФОП  для спрощенців 1 та 2 групи є значно меншими, ніж податки, що сплачують ТОВ на спрощеній системі оподаткування. Окрім того, ФОП також сплачує ЄСВ (єдиний соціальний внесок);

·         ФОП може працювати самостійно або використовувати працю найманих осіб;

·         спрощений процес  ведення бухгалтерського обліку та  звітності;

·         значною перевагою ФОП перед ТОВ є  можливість у будь-який час зняти кошти з банківського рахунку, тоді як  у ТОВ така можливість відсутня.  Засновники ТОВ можуть отримати частину прибутку лише при виплаті  дивідендів.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ !    

Важливим моментом, на який потрібно звернути увагу є те, що ФОП відповідає за своїми зобов’язаннями усім своїм майном. Тому, у випадку виникненні судових спорів, стягнення може бути звернено безпосередньо на майно фізичної особи, в тому числі і на нерухомість!!!

- Враховуючи що в Україні скасовано принцип «екстериторіальності», реєстрація ФОП здійснюється лише за місцем реєстрації  (прописки) фізичної особи, при цьому податкова звітність буде також подаватися за місцем реєстрації. Це необхідно врахувати особам, які фактично не проживають по місцю своєї реєстрації.

- Окрім того, є певні сфери бізнесу, які передбачають ведення діяльності лише шляхом утворення юридичної особи, до таких зокрема відноситься діяльність туристичних операторів.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

·             реєстрація ТОВ є складнішою оскільки передбачає складення установчих документів (статут, засновницький договір);

·             засновником ТОВ може бути як одна особа так і декілька осіб;

·             при створенні ТОВ необхідно визначити розмір статутного капіталу, при чому на сьогодні законодавство не встановлює мінімальної межі.   Проте слід пам’ятати, що при визначенні розміру статутного капіталу необхідно врахувати витрати, які понесе підприємство на етапі розвитку, а саме: оренда приміщень, купівля офісної техніки, оплата заробітної плати і т.д.  До моменту отримання прибутку, вказані витрати можуть бути оплачені за рахунок статутного капіталу;

·             система обліку та звітності є дещо складнішою ніж ФОП, що в свою чергу  передбачає залучення бухгалтера;

·             ТОВ може працювати як на загальній так і спрощеній системі оподаткування,проте розмір податків є більшим.

·             значним мінусом є обмеження в  отриманні готівки з рахунку, на відміну від ФОП.

Важливою перевагою ТОВ  є те, що засновники товариства несуть відповідальність, що обмежена розміром  їх вкладів в статутному капіталі.

Підсумовуючи, варто наголосити, що вибір завжди залишається за Вами. Проте звернувшись до професіоналів, Ви зможете уникнути помилок та захистити Ваш бізнес не лише на етапі його створення але і в процесі подальшої діяльності.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!