Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Пасажирські перевезення. Як отримати ліцензію для послуг таксі.

Є не так багато видів бізнесу, які б потребували наявності ліцензії. Проте найбільш відповідальні з точки зору захисту життя і здоров’я споживачів види діяльності її потребують. Зокрема, це перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

 Автоперевізник

 Автомобільний перевізник – це суб’єкт підприємницької діяльності (юридична чи фізична особа-підприємець), який надає послуги з пасажирських перевезень на автомобільному транспорті на підставі діючої ліцензії та договору з споживачами таких послуг. Перевізник може надавати послуги або за допомогою штатних водіїв, а у випадку, якщо автоперевізником є фізична особа-підприємець – також і особисто. Автотранспорт, за допомогою якого надаються послуги, має належати перевізнику на законних підставах, тобто бути або у власності, або в оренді, кредиті, лізингу. І право власності, і орендні та інші подібні відносини мають бути належним чином документально оформлені і не містити обмежень щодо права користування перевізником відповідно до вказаного виду діяльності.

Автоперевізник має право:

 • припинити надання послуги на час надзвичайної ситуації (стихійне лихо, епідемія тощо);
 • скасовувати рейси транспортних засобів у разі виникнення непередбачуваних обставин, повернувши при цьому пасажирам кошти, сплачені ними за перевезення;
 • відмінити рух транспорту у разі загрози життю пасажирів (зверніть увагу на те, що на погляд законодавця три згадані випадки ненадання послуги мають різні підстави, а відшкодувати сплачену вартість послуги перевізник зобов’язаний лише в одному випадку, тому дуже важливо встановити юридичну природу (причину) ненадання послуги в кожній окремій ситуації);
 • відмовитись прийняти багаж з пошкодженнями, якщо пасажир заперечує проти зазначення про наявність пошкоджень в перевізній документації.

Автоперевізник зобов’язаний:

 • забезпечувати дотримання працівниками вимог законодавства  про

автомобільний транспорт;

 • забезпечувати контроль технічного   та   санітарного  стану транспорту;
 • забезпечувати проїзд пасажирів   до   зупинки чи місця призначення за маршрутом без додаткових витрат у  разі припинення поїздки через технічну несправність. 

 Види перевезень 

Існують такі види пасажирських перевезень: надання послуг з внутрішніх (міжнародних) перевезень пасажирів автобусами; надання послуг з внутрішніх та (міжнародних) перевезень пасажирів на таксі; надання послуг  з  внутрішніх (міжнародних) перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення.

Кожен вид перевезень потребує наявності ліцензії. При наявності ліцензії на здійснення міжнародних перевезень певного виду (наприклад, ліцензія для таксі) відповідна ліцензія на внутрішні перевезення не потрібна.

 Що таке таксі

 Таксі – це легковий   автомобіль,  на якому встановлені діючий таксометр, ліхтар  оранжевого  кольору на   даху,  а також сигнальний ліхтар із зеленим та червоним світлом,  розташований у верхньому правому кутку лобового скла,  і який має нанесені композиції з квадратів,  розташовані у шаховому порядку  на  дверцятах  автомобіля  з  лівого  та правого боків,  та який призначений для надання послуг з перевезення пасажирів  та їхнього багажу в індивідуальному порядку.

 ! Від надання послуг таксі слід відрізняти послуги перевезення пасажирів на замовлення.

-  до легкових автомобілів, які здійснюють перевезення на замовлення, не ставляться вимоги про наявність обладнання, викладені вище. Навпаки, в обладнанні і зовнішньому вигляді такого автомобіля будь-які ознаки таксі, навіть поодинокі, заборонені.

- перевезення на замовлення здійснюється на підставі попередньо укладеного письмового договору, який укладається між автоперевізником і юридичною чи фізичною особою. Договір може бути укладений як на кожне окреме перевезення, так і на певний період часу, протягом якого здійснюється невизначена заздалегідь кількість перевезень.

- відносини між надавачем послуги перевезення на замовлення та пасажирами визначаються вищезазначеним договором, в той час як взаємні права та обов’язки між водієм таксі і пасажирами регулюються, крім вказаних раніше загальних для будь-якого автоперевізника, законодавством про захист прав споживачів.

  Умови отримання ліцензії на надання послуг таксі

 Для того, щоб отримати ліцензію для таксі, керівнику юридичної особи чи фізичній особі-підприємцю (надалі називатимемо «здобувач ліцензії») слід виконати такі дії та відповідати наступним вимогам:

 1. Здобувач має подати до Державної Служби України з безпеки на транспорті (яка видає відповідні ліцензії) заяву встановленого зразка. Зава подається особисто або нарочнo, або за допомогою поштового зв’язку. Заява має містити: назву перевізника, його місце знаходження, код ЄДРПОУ; для ФОП – прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, ідентифікаційний номер, згода на обробку персональних даних; назву виду діяльності, на заняття яким здобувач подає заяву.
 1. До заяви здобувач додає такі документи:
 • відомості про наявність матеріально-технічної бази, або договорів із суб’єктами господарювання, що надають послуги з виконання таких операцій та завірені копії цих договорів;
 • відомості про власні, орендовані, надані в кредит або лізинг транспортні засоби за встановленою формою та завірені заявником копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та тимчасових реєстраційних талонів, якщо передбачено їх оформлення;
 • відомості про спеціальне обладнання транспортних засобів, які використовуються для перевезень пасажирів на таксі, за встановленою формою;
 • відомості про кваліфікацію персоналу автомобільного за встановленою формою;
 • вимоги до кваліфікації водіїв таксі: наявність водійських прав категорії «В», стаж керування за категорією – не менше 3 років, вік – не менше 21 року;
 • вимоги до техперсоналу, що перевіряє стан транспорту та ремонтує його: професійно-технічна освіта з кваліфікацією «слюсар з ремонту автомобілів» або вища за спеціальністю “автомобілі та автомобільне господарство”, вимоги до стажу – не менше 1 року за спеціальністю;
 • медичні працівники, що проводять огляди водіїв, повинні мати кваліфікацію лікаря лікувального профілю та/або молодшого медичного працівника з медичною освітою за спеціальністю “сестринська справа”, “лікувальна справа”.

Якщо керівник перевізника відповідає якимсь з перелічених вимог, він може виконувати відповідні функції.

До заяви додається опис доданих документів встановленого зразка, складений в двох примірниках за підписом керівника або довіреної особи (та ж особа або керівник підписують всі інші документи). Другий примірник повертається заявнику при отриманні пакету документів з інформацією про отримання заяви і документів.

 1. Після отримання ліцензії для послуг таксі здобувач ліцензії зобов’язаний повідомляти про всі зміни в наданій органу ліцензування інформації письмово протягом одного місяця з дня таких змін.
 1. Якщо документи подані в повному обсязі відповідно до затверджених форм, і інформація, що в них міститься, відповідає вимогам ліцензійних умов, то рішення про видачу ліцензії видається протягом 10 днів з дня прийняття заяви про видачу ліцензії. У рішенні Державна Служба України з безпеки на транспорті зазначає розрахункові реквізити для внесення плати за видачу ліцензії.

  Якщо у Вас виникли питання стосовно інформації, викладеної в цій статті, звертайтеся до нашого адвокатського об’єднання. Ми кваліфіковано і швидко допоможемо отримати ліцензію на пасажирські перевезення будь-якого виду.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!

Bitcoin Accelerator