Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Оформлення трудових відносин з працівником

Ми вже повідомляли, що з 5 жовтня 2018 року розпочалося впровадження комплексних заходів, спрямованих на протидію неофіційному працевлаштуванню. А це означає, що уряд вирішив боротися з недобросовісними роботодавцями, які не укладають трудових договорів з працівниками: відтепер роботодавців чекають перевірки з питань дотримання законодавства про працю. За неофіційне працевлаштування роботодавці сплачуватимуть величезний штраф в сумі 111 690 грн. за кожного працівника, з яким не укладено трудовий договір. А якщо роботодавець не допустить відповідну посадову особу до проведення такої перевірки, його чекатиме накладення захмарного штрафу – 372 300 грн.

Для того, аби уникнути таких неприємностей, кожен роботодавець повинен оформити трудові відносини з працівниками. Проте далеко не всі розуміють, що таке трудовий договір, як саме потрібно його укладати та які дії при цьому вчиняти. Отож, сьогодні ми розповімо як правильно оформити трудові відносини з працівником.

 

Етап перший: подання документів для працевлаштування

Почнімо з того, що роботодавець повинен отримати від працівника всі необхідні документи.

Одразу наголошуємо, що згідно з чинним законодавством забороняється приймати на роботу особу без паспорта. За це передбачена адміністративна відповідальність у виді штрафу в розмірі 17-51 грн.

 

Отже, працівник зобов’язаний надати роботодавцю такі документи:

1) паспорт чи інший документ, який посвідчує особу. Тут важливо звернути увагу, що не так давно громадянам України замість звичних паспортів у вигляді книжечки почали видавати паспорти у формі пластикової картки з безконтактним електронним носієм, так звані ID-паспорти. Загалом, процедура оформлення трудових відносин особи із ID-паспортом нічим не відрізняється, проте роботодавцю варто бути обачним, аби не прийняти на роботу людину із підробленими документами;

2) трудову книжку;

3) документ про освіту, спеціальність чи кваліфікацію, якщо відповідна робота потребує спеціальних знань (наприклад, юристи, бухгалтери, медичні працівники тощо);

4) довідка про стан здоров’я (за необхідності);

5) інші документи (наприклад, військовий квиток для військовозобов’язаних осіб, довідка про звільнення для осіб, звільнених з місць відбування покарання тощо).

Повідомляємо, що чинним законодавством встановлена заборона вимагати документи, які не передбачено подавати при працевлаштуванні.

 

Етап другий: безпосереднє оформлення

Наступним кроком є власне укладення трудового договору з працівником. Варто відмітити, що в законодавстві міститься імперативна норма про те, коли необхідно укладати трудовий договір винятково в письмовій формі. В інших випадках особа починає працювати без укладення письмового договору, але цьому обов’язково передує видання наказу керівника підприємства, установи, організації про прийняття працівника на роботу.

Роботодавець повинен підписати виданий наказ та обов’язково ознайомити з ним працівника під підпис. І лише після цього трудовий договір з працівником вважатиметься укладеним.

Далі роботодавець зобов’язаний протягом 7 днів з моменту видання наказу про прийняття на роботу внести запис до трудової книжки працівника. Окрім того, вказаний запис повинен точно відповідати тексту наказу. Після оформлення трудових відносин трудова книжка працівника повинна бути зареєстрована у Книзі обліку руху трудових книжок і вкладишів до них.

 

Етап третій: завершальний

Якщо всі документи подано, видано наказ та ознайомлено працівника, роботодавець повинен виконати ще одну важливу річ, перш ніж допустити працівника до роботи: провести інструктаж та визначити робоче місце. А це передбачає також обов’язок керівника роз'яснити права і обов’язки працівника, повідомити під підпис про умови праці та наявність небезпечних і шкідливих виробничих чинників, якщо такі існують, та ознайомити з правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Нагадуємо, що при офіційному працевлаштуванні на кожного працівника потрібно «завести» особову картку, яка є основним обліковим документом працівника, та сформувати особову справу.

 

! Не забуваймо повідомити ДФС про новоприйнятого працівника

Укладаючи трудовий договір, роботодавець зобов’язаний повідомити Державну фіскальну службу про кожного працівника. Причому інформувати ДФС потрібно щоразу, коли приймається новий працівник.

Акцентуємо, що сповіщати податкову потрібно раніше, тобто перед оформленням трудових відносин, до початку роботи працівника, інакше це вважатиметься порушенням законодавства про працю. Для прикладу, якщо працівник прийнятий з 11 жовтня 2018 року, то повідомити ДФС необхідно до 10 жовтня 2018 року.

Повідомлення подається до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;
  • в паперовому вигляді разом з копією в електронній формі;
  • лише в паперовому вигляді, якщо найманих працівників не більше п’яти осіб.

Зрозуміло, що оформлення трудових відносин передбачає безліч нюансів, оскільки трудові договори можуть укладатися з різними категоріями працівників, такими як неповнолітні, вагітні жінки, одинокі матері, особи з інвалідністю тощо, можуть передбачати різні умови, наприклад, про повну матеріальну відповідальність. Якщо у Вас виникли питання, звертайтеся за кваліфікованою правовою допомогою і ми вам обов’язково допоможемо.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!

Bitcoin Accelerator