Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Нові правила валютного регулювання в Україні: що змінилося

Безсумнівно, валютне регулювання відіграє надзвичайно важливе значення як в межах держави, так і в зовнішньоекономічній діяльності. Справді, успішна реалізація валютної політики сприятиме підвищенню ефективності національної економіки, зможе стабілізувати валюту, створюватиме умови для розвитку господарської діяльності, а також впливатиме на боротьбу з інфляцією. Кілька останніх років ми часто спостерігали нестабільність валюти, різні курси долара та євро. Саме тому держава намагається встановити надійний фундамент для розвитку економічних відносин, в тому числі і міжнародних, а також підтримувати економічну стабільність, що в теперішніх умовах є дуже актуальним.

Минулого тижня, 07.02.2019р., вступив в дію новий Закон України «Про валюту і валютні операції» та одночасно визнано таким, що втратив чинність, Декрет Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19 лютого 1993 року, Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» та низка інших підзаконних нормативних актів. З вказаним законом запрацювала нова структура валютного регулювання.

Передбачається, що новоприйнятий закон зможе підняти інвестиційну привабливість нашої держави, а відповідно і залучити нових інвесторів, в тому числі іноземних, підвищить активність існуючого ринку та значно спростить проведення фінансових операцій для звичайних людей.

Вищезазначеним законом передбачено понад 20 послаблень, шо в свою чергу сприятиме забезпеченню фінансової стабільності в державі, полегшить ведення бізнесу та слугуватиме постійному економічному зростанню.

Так, скасовуються валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 тис. грн, індивідуальні ліцензії (замість них тепер е-ліміти), санкції у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності, реєстрація зовнішніх запозичень, подвійний контроль операцій під час надходження митної декларації до іншого банку.

Серед важливих змін можна назвати також те, що новим законом встановлено право юридичних осіб вільно відкривати рахунки за кордоном, ввозити та вивозити готівкову іноземну валюту та банківські метали, накопичувати валюту на рахунках для погашення зовнішніх запозичень, а також безлімітні інвестиції банків в цінні папери інвестиційного класу.

Цікаво те, що одним із нововведень є можливість фізичних осіб здійснювати купівлю і продаж валюти онлайн із зарахуванням її на картку клієнта. Проте тут є одне обмеження: лише до 150 тисяч гривень в день.

Окрім цього, збільшено граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами – до 365 днів; в десять разів збільшено ліміт на перекази за кордон без відкриття рахунку для фізичних осіб – до 150 тис грн/рік, а також ліміт на купівлю банківських металів фізичними та юридичним особами з 3,21 тр. унції на тиждень (100 г) до еквіваленту 150 тис. грн/день, а для спеціалізованих юридичних осіб взагалі без обмежень.

З 1 березня 2019 року також знижується відсоток валютних находжень бізнесу, які підлягали обов’язковому продажу -  з 50% до 30%.

Сподіваємось, що зазначені кроки сприятимуть ефективному валютному регулюванню в Україні. При цьому, на своїй офіційній сторінці Нацбанк наголосив, що кінцева мета – це зняття всіх наявних обмежень і перехід до режиму вільного руху капіталу, який стане підґрунтям для полегшення ведення бізнесу та інвестиційного клімату в Україні, припливу іноземного капіталу, стійкого економічного зростання.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!