Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Невдовзі запрацює оновлений єдиний державний реєстр


За офіційним повідомленням Міністра юстиції з 5 по 16 серпня 2020 року здійснюватимуться дії щодо впровадження в експлуатацію нового програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.  

Це означає, по-перше, що функціонування діючого програмного забезпечення буде призупинено, оскільки дані зі старого реєстру переноситимуться в новий.  По-друге, доступу до реєстру в державних реєстраторів у цей період не буде. Проведення таких дій заплановано з 18:00  7 серпня, проте документи на державну реєстрацію не прийматимуть вже з 5 серпня.

Повідомляється також, що документи, які були подані на державну реєстрацію до 5 серпня, будуть опрацьовані до 18:00 7 серпня, оскільки після цього доступу до державного реєстру не буде.

Відтак, якщо Вам потрібно провести реєстраційні дії, необхідно звернутися за вчиненням такої дії до 5 серпня або ж вже після оновлення програмного забезпечення, тобто після 16 серпня.

Які реєстраційні дії сюди належать? Всі, для яких потрібен доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Це і реєстрація юридичних осіб, реєстрація фізичних осіб-підприємців, зміна директора, засновника, зміна місцезнаходження, КВЕДів та будь-які інші зміни до зареєстрованих даних.

 

Що з'явиться в оновленому реєстрі?

 За офіційним повідомленням, в новому реєстрі з'явиться чимало переваг. Зокрема, буде можливість отримати виписку після проведення будь-якої реєстраційної дії, з'явиться безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи; можливість обліку сімейних фермерських господарств та поява окремої ознаки створення такого господарства. Крім цього, будуть удосконалені бізнес-процеси реєстрації, зокрема буде створено виражене відображення проведених змін, забезпечено припинення ФОП та внесення змін до відомостей про юридичну особу в один етап, а також додано нові атрибути розширеного пошуку.

Крім цього, з'являться додаткові поля для внесення необхідної інформації в реєстр. Нагадаємо, що перелік відомостей, який повинен міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань, передбачено Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». На даний момент не всі з зазначених у цьому Законі відомостей відображаються у реєстрі.

Передбачається, що у новому реєстрі будуть створені нові реєстраційні дії: перехід на діяльність на підставі власного установчого документу або модельного статуту, внесення та скасування заборони вчинення реєстраційних дій, внесення змін до відомостей про відокремлений підрозділ. Більш того, будуть створені нові друковані форми документів та оновлені наявні.

В оновленому реєстрі буде можливість сформувати запит на видачу копій документів з реєстраційної справи. Важливо є те, що запроваджується єдиний підхід при заповненні адреси – тепер буде відповідний перелік, з якого можна буде обрати відповідну вулицю.

Ми вже повідомляли про численні зміни, які стосуються кінцевого бенефіціарного власника. Зокрема, про щорічний обов'язок оновлювати відомості про кінцевого бенефіціарного власника, а також про обов'язок подати структуру власності протягом 3 місяців з моменту затвердження цієї форми. Відтепер інформація про бенефіціарів зазначатиметься в оновленому реєстрі по-новому, ця інформація розміщуватиметься окремо від засновників в окремих блоках.

Якщо Вам потрібно здійснити певні реєстраційні дії, спеціалісти нашого адвокатського об'єднання допоможуть Вам оперативно підготувати всі необхідні документи для державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців чи змін до вже зареєстрованих даних.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!