Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Несанкціонований доступ в житло боржників за комуналку. Бути чи ні?


Верховна Рада 20 травня 2020 року прийняла в першому читанні законопроєкт №2458 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Текст вказаного законопроєкту розміщений на сайті Верховної Ради України.

Цікавим є те, що серед нововведень є норми про несанкціонований доступ в житло. Наразі за чинним законодавством таке можливо лише у таких невідкладних випадках:

- з метою рятування життя і здоров’я людини чи майна;

- тільки для проведення огляду та ліквідації чи відвернення аварії.

І це очевидно та цілком зрозуміло, оскільки, скажімо, коли сусіди зверху заливають водою інші квартири, то на звернення до суду за отриманням будь-якого дозволу просто немає часу.

Натомість законопроєктом пропонується додати норму про можливий несанкціонований доступ до помешкання у зв’язку із несплатою комунальних послуг. Отже, насамперед це стосується тих осіб, у яких є заборгованість. Так, якщо у Вас є певна заборгованість за «комуналку», у Ваше житло можуть проникнути без Вашої згоди для обмеження або припинення надання такої комунальної послуги.

В контексті цього потрібно наголосити про положення ст.30 Конституції України щодо недоторканності житла, якою встановлено, що не допускається проникнення помешкання інакше як за вмотивованим рішенням суду. Аналогічно пропонована норма суперечить і Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Окрім цього, Головне науково-експертне управління Верховної Ради також зазначило про ці суперечності і на їх думку несанкціонований доступ в помешкання особи можливий лише задля рятування життя, здоров’я людини чи майна, для проведення огляду в такому житлі або ліквідації аварії.

Дійсно, виникає ряд запитань, якщо таку норму прийняли б: хто відповідатиме за збереження майна, завдану іншу шкоду, пошкодження вхідних дверей в результаті такого несанкціонованого доступу тощо. Вказаним законопроєктом ці питання зовсім не врегульовані.

До слова, далі законопроєкт має пройти друге читання, де можуть бути внесені зміни, а тому будемо стежити за його долею.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!