Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Конфіскація автомобіля як відповідальність за порушення митних правил

Буває так, що під час перетину кордону митні органи виявляють певні порушення правил перетину, внаслідок чого порушникам може загрожувати не тільки штраф, а ще й вилучення предметів, переміщення яких через кордон відбувалося з порушенням. Крім того, вилученню (конфіскації) підлягатиме і транспорт, за допомогою якого перевозилися такі предмети. Сам по собі транспорт теж може бути предметом, який ввозиться з порушенням правил. Оскільки найчастіше для самостійного перетинання кордону використовується автотранспорт, розглянемо, як відбувається конфіскація автомобіля і як цього уникнути.

 

- За які порушення можлива конфіскація автомобіля?

  • недекларування автомобіля, що переміщується через кордон;
  • перетин кордону поза митними постами, або в невстановлений для перетину час;
  • якщо автомобіль оснащений тайниками, в яких переміщувалися поза контролем товари.

 

- Чи можуть конфіскувати автомобіль, якщо порушник не є його власником?

Так, можуть. Звертаємо на це увагу, радимо уважніше відноситись до питання надання права користування вашим авто іншій людині.

 

- Чи є якась категорія автотранспорту, що не підлягає конфіскації?

Так, є.Транспортні засоби, які використовуються виключно для перевезення пасажирів  і  товарів  через кордон за визначеними маршрутами та рейсами,  що здійснюються відповідно  до встановленого розкладу руху на підставі міждержавних (міжвідомчих) угод про транспортне сполучення, конфіскації не підлягають.

 

- А якщо порушник продасть чи знищить автомобіль, поки розглядається справа, і постанову про конфіскацію авто неможливо буде виконати?

Якщо конфіскувати авто дійсно буде неможливо, то з порушника стягнуть його вартість. Продати не вдасться, оскільки у випадку притягнення до відповідальності за перелічені порушення автомобіль підлягає обов'язковому тимчасовому вилученню.

 

- Чи можуть накласти штраф за порушення митних правил одночасно з конфіскацією?

Так, в усіх випадках при конфіскації автомобіля накладається також і штраф.

 

- Яким чином відбувається притягнення до відповідальності?

Справа про притянення до відповідальності розглядається на підставі доказів вчинення порушення митних правил, зібраних митниками, а також на підставі матеріалів відмови в порушенні кримінальної справи щодо контрабанди, якщо в діях особи вбачається порушення правил.

Головним доказом зазвичай виступає  протокол про порушення правил, який складає митник, що його виявив.

! Зверніть увагу: саме по собі право складати протоколи мають усі митники, що мають відповідні спеціальні звання, проте скласти протокол на конкретного порушника може лише той митник, який безпосередньо виявив в нього це порушення.

 

Що має бути в протоколі:

1) дата і місце складення;

2) посада, прізвище, ім’я, по батькові митника;

3) відомості про порушника;

4) місце, час вчинення, порушення;

5) стаття, яка передбачає порушення;

6) прізвища та адреси свідків, якщо вони є;

7) відомості щодо автомобіля, документів, які вилучаються;

8) інше.

Протокол підписується митником, який його склав. Якщо присутній порушник – підписує і він (може відмовитись).

Особа, щодо якої складено протокол, має право подати письмові пояснення і зауваження. Вони долучаються до протоколу, в якому робиться відмітка про це. Крім того, цій особі мають бути розяснені її права та особливо роз’яснено право на укладення мирової угоди (компромісу), про щоробиться відповідна відмітка в протоколі. Зауважимо, що укладати компроміс щодо порушень митних правил відносно автомобіля може лише його власник.

Дата складання протоколу вважається датою виявлення правопорушення. Стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через два місяці з дня виявлення,  якщо справа розглядається митним органом (начальником відповідної митниці або його заступником), і не пізніше трьох місяців – якщо справу розглядає суд.

 

- Чи несе порушник якісь додаткові витрати?

Так. Витрати митного органу, пов’язані із зберіганням транспортних засобів, щодо яких прийнято постанову про конфіскацію, до моменту винесення такої постанови повинні бути відшкодовані особою, яка вчинила порушення митних правил.

 

Сподіваємось, що в цій короткій статті ви знайшли деякі відповіді на свої питання. Можливо, у вас лишилися чи виникли інші. Задля їх вирішення, звертайтеся до адвокатів нашого об’єднання.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!