Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Як зареєструватися платником ПДВ. Добровільна та обов’язкова реєстрація


У багатьох підприємців, як початківців, так і тих, які вже деякий час перебувають на ринку, виникають питання щодо реєстрації їх як платників податку на додану вартість. Це, зокрема, питання щодо того, чи зобов’язані вони реєструватися як платники ПДВ, чи можуть це зробити добровільно.  Також їх цікавить і сама процедура реєстрації. В цій статті ми коротко опишемо основні положення, які стосуються реєстрації платником. За більш детальною інформацією та допомогою в реєстрації  завжди можна звернутися до адвоката, який спеціалізується на податковому праві.

 

 Отже, хто може бути зареєстрований платником?

Передусім, це юридичні особи будь-якої форми організації: приватні підприємства, акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю тощо. Також платниками можуть бути зареєстровані і фізичні особи-підприємці. Якщо особа (ФОП чи юридична) використовує загальну  систему, тобто «прибутковий» податок, питань щодо можливості реєстрації її платником ПДВ зазвичай не виникає. Складніше питання стає перед платниками єдиного податку (ЄП), про яких мова піде далі.

Реєстрація платником не є обов’язковою для всіх без виключення підприємств і підприємців. Обов’язково мають зареєструватися ті, хто за останні 12 місяців здійснення підприємницької діяльності отримав або йому було нараховано як оплату за товар/послуги  суму, що перевищує 1000000 гривень.

! Зверніть увагу: враховуються як фактично отримані грошові кошти, так і зобов’язання по сплаті грошових коштів, які виникли в цей період. До речі, 12 календарних місяців тут не  тотожні поняттю «календарний рік» - обчислюється сума, отримана за будь-які 12 місяців підряд, хоч би і в різні роки.

Зазначене вище правило не стосується підприємців, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп.

Звертаємо увагу імпортерів: якщо вони ввозять на митну територію України товари, вартість яких перевищує вищезазначену суму, то сплачують ПДВ при розмитненні товару без реєстрації платниками. Проте якщо сума надходжень від реалізації товару перевищить таку суму, вони також мають обов’язково зареєструватися платниками.

У всіх інших випадках реєстрація підприємця платником відбувається виключно за його бажанням згідно поданої ним заяви.

 

В які строки підприємець повинен подати до податкової заяву про реєстрацію платником?

Це залежить від того, чи реєструється він добровільно, чи зобов’язаний зареєструватися. У разі обов'язкової реєстрації заява подається не пізніше десятого  числа календарного місяця, що настає за місяцем, коли було перевищено суму доходу в 1 000 000 гривень. У разі добровільної реєстрації заява подається не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.

Заява про реєстрацію платником подається ФОПом або керівником чи представником юридичної особи за наявності при собі документа, що засвідчує особу, та документа, що підтверджує повноваження (виписка з ЄДР, наказ на призначення, довіреність тощо). Якщо між підприємцем та податковим органом укладений договір про визнання електронних документів, то заява може бути надіслана в електронній формі.

Заява про добровільну реєстрацію платником може бути подана при державній реєстрації підприємства чи підприємця-фізичної особи. В цьому випадку вона подається державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію юрособи чи ФОПа. Скан заяви реєстратор надсилає податковому органу.

Протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви податковий орган вносить запис до реєстру платників податку про реєстрацію заявника.  За заявою зареєстрованого платника податкова видає йому протягом двох робочих днів від дня подачі заяви витяг з реєстру.

! Звертаємо увагу платників ЄП:  платники 4-ї групи можуть добровільно подати заяву про реєстрацію платниками ПДВ або подати її в обов’язковому порядку за загальною процедурою.

Що стосується платників ЄП 1-ї ,2-ї, 3-ї груп, то для їх реєстрації є певні особливості. Якщо платники ЄП 1-ї і 2-ї груп перевищили у календарному кварталі обсяг доходу, визначений для відповідної групи платників, і в зв’язку з цим переходять з наступного кварталу до 3-ї групи, вони одночасно можуть подати заяву про реєстрацію платниками ПДВ. Заяви подаються не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу. У разі відмови в реєстрації платником ПДВ вони переходять на застосування ставки ЄП, що не передбачає сплати ПДВ, або переходять на загальну систему оподаткування. В цьому разі, а також якщо  такі платники добровільно відмовляються від перебування на спрощеній системі оподаткування,  вони повинні подати заяву про реєстрацію платником ПДВ не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому буде здійснено перехід на загальну систему оподаткування.

Якщо ви бажаєте зареєструватися платником ПДВ у Львові, звертайтесь до нашого адвокатського об’єднання. Ми надамо Вам усі необхідні консультації з цього питання та допоможемо скласти документи. Пам’ятайте, що своєчасне правильне вирішення питань щодо реєстрації  платником ПДВ дозволяє уникнути суттєвих фінансових санкцій.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!