Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Як захистити авторські права на контент

Мабуть, всі, хто читає цю статтю, копіювали малюнки, фотографії, тексти, аудіо -, відеофайли, програми  з інших сайтів. Все перелічене охоплюється поняттям «контент». Дехто з користувачів має власні сайти, де розміщує створені власноруч фотографії, відео, тексти тощо. Також користувачі сайту знають, що будь-який твір, зазвичай, охороняється авторським правом, тобто виключним правом автора на його використання. Можливо, власники сайтів вже стикалися з фактами копіювання якимись особами файлів з їх сайтів без їх відома і тим більше, без дозволу. Отже, зрозуміло, що проблема  так званого «піратства» в Інтернеті знайома і актуальна. 

Які ж є способи боротьби з цим явищем?

Для початку слід зрозуміти, що способів незаконного використання об’єктів авторського права, та й самих цих об’єктів, в Інтернеті значно більше за вже перелічені. Ми не будемо торкатися випадків, коли зачіпаються питання захисту контенту бізнес-призначення, чи іншого подібного. Зазвичай такий контент захищений патентами чи має іншим чином зафіксований факт належності авторських прав конкретній особі чи колективу. Мова піде про «побутове» піратство, коли розміщені на сайті файли не мають іншого захисту, ніж факт публічної появи вперше саме на цьому сайті.

 

Заспокоїмо тих «піратів», які копіювали контент для особистого використання. Якщо ви не розміщували його в Інтернеті в загальному доступі, то покарання вам не загрожує. Порушенням авторського права, якщо формулювати максимально коротко, буде розміщення чужого контенту на власному сайті або сторінці в соцмережах,  що є аналогом публікації під своїм ім’ям  поза Інтернетом. Більшість вважають, що розміщення разом з скопійованим контентом посилання на сайт-першоджерело звільняє від відповідальності. Це не так. Використання контенту за прямим дозволом автора гарантує відсутність претензій.

Спосіб захисту, що розглядається в цій статті, поширюється не на будь-який вміст сайту, а тільки на такі файли: аудіовізуальні твори (кінофільми,  телефільми,  відеофільми, діафільми,   слайдофільми   тощо), музичні твори, комп’ютерні   програми,  відеограми,  фонограми,  передачі  (програми) організацій мовлення («стріми»).

 

Що ж робити, коли ви побачили зроблений вами відеозапис на іншому сайті?  

Слід звернутися до власника веб-сайту з заявою про припинення порушення авторського права. В заяві повинно бути: ім’я (або найменування для юр. особи); вид і назва об’єкту авторського права, щодо якого є порушення; твердження про нявність авторських прав у заявника з посиланням на підстави виникнення такого права; гіперпосилання на   електронну  інформацію, розміщену або в інший спосіб використану на веб-сайті; вимога   про   блокування  доступу  до  електронної інформації на веб-сайті; відомості  про  постачальника послуг хостингу, який надає послуги  і  (або) ресурси для розміщення відповідного веб-сайту, а саме:  найменування,  адреса електронної пошти; твердження  заявника,  що  наведена  в заяві інформація є достовірною,  а  наявність  у  заявника  прав,  про порушення яких заявлено,     перевірена     адвокатом,     за     представництвом якого подається заява.

Це один з випадків, коли закон прямо зобов’язує звертатися за допомогою до адвоката.

Отже, заява надсилається власнику веб-сайту, одночасно копія заяви надсилається провайдеру, на ресурсах якого розміщений відповідний сайт.

Якщо у власника веб-сайту немає заперечень проти заяви, то він протягом 48 годин з моменту її отримання блокує доступ до відповідного контенту або видаляє його з сайту. Одночасно він повідомляє про застосовані заходи вам та провайдеру.

 

Які можуть бути складнощі в цій справі?

Наприклад, власник сайту може проігнорувати заяву. Також на сайті може бути відсутня інформація про власника в обсязі, достатньому для його ідентифікації і зв’язку з ним. В цьому випадку необхідно звертатися безпосередньо до провайдера, заява має містити ту ж саму інформацію. Крім того, слід вказати час направлення заяви власнику сайту або те, яким чином ви визначали контактні дані власника веб-сайту.

Також ви можете отримати відповідь про відмову в задоволенні вимоги. Відмова повинна бути обґрунтованою, і базуватися на одному з таких тверджень:

  • особа, яка ідентифікована вами як власник сайту, не є власником;
  • особа, яка розмістила спірний контент, зробила це правомірно;
  • заява, яку ви надіслали, оформлена з порушенням вимог, які ставляться до її оформлення і змісту.

 

Цю відповідь власник сайту зобов’язаний направити протягом 48 годин з моменту отримання заяви. Копію відповіді він повинен надіслати провайдеру. Відповідь, зокрема, має містити інформацію про власника, достатню для пред’явлення йому позову.

Може мати місце ситуація, коли особа, якій ви направили заяву,є  власником веб-сайту, але не є власником сторінки, на якій розміщений спірний контент. В цьому випадку ця особа зобов’язана протягом 24 годин направити заяву власнику сторінки. Одночасно власник сайту має повідомити вам про те, що він не є власником сторінки, де розміщений контент, надати посилання на сторінку та повідомити про час надіслання заяви власнику сторінки. Власник сторінки може як задовольнити заяву, повідомивши про це власника сайту, так і відмовити на вже зазначених підставах і з наданням відповідної інформації. В будь-якому разі відповідь власника сторінки власник сайту надсилає протягом 24 годин з моменту отримання її від власника сторінки вам та провайдеру. Якщо власник сайту не отримає відповідь від власника сторінки протягом 48 годин, він зобов’язаний самостійно заблокувати спірний контент. Про вжиті заходи власник веб-сайту повідомляє вас та провайдера впродовж 72 годин з моменту отримання власником веб-сайту заяви.

Ми висвітлили тут лише початок боротьби за ваші права в Інтернеті. Ми будемо задоволені, якщо вона завершиться перемогою вже на цьому етапі. Якщо ж цього не станеться, то ви завжди можете покластися на кваліфіковану підтримку адвокатів нашого об’єднання в суді.

 

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!