Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Як повернути 1% вартості придбаного житла?

Чи знаєте Ви, що можна повернути частину коштів, сплачену при купівлі житлового приміщення?

Мабуть, чи не кожна особа цікавилась питанням придбання житла та відповідними процедурами. Чинним законодавством передбачено, що договір купівлі-продажу житлового будинку, квартири чи іншого нерухомого майна укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Проте, разом з тим законодавством передбачено норму, згідно з якою громадяни повинні сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна у розмірі 1% його вартості. Водночас, це загальне правило, встановлене в законодавстві.

Разом з тим, не всі знають, що із цього загального правила існують винятки, відтак, витрати на придбання житла можуть бути значно меншими. Так, якщо особа придбаває житловий будинок чи квартиру вперше, за законодавством така особа може не сплачувати пенсійний збір.

Однак, прийшовши до нотаріуса посвідчувати договір купівлі-продажу житла, можна почути відмову у вчиненні нотаріальної дії, а все тому, що однією з підстав для відмови нотаріуса є невнесення встановлених законодавством платежів особою, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної. На практиці це означає, що хоча Ви купуєте житло вперше, Ви все одно повинні сплатити 1% вартості нерухомого майна (пенсійний збір).

Проте в такому разі сплачені кошти можна повернути. Для цього необхідно звернутися із відповідною заявою до Пенсійного фонду України, в якій просити сформувати подання до Державної казначейської служби про повернення безпідставно сплачених коштів.

Практично у всіх випадках Пенсійний фонд України відмовляє у задоволенні таких заяв. В такому разі необхідно звертатися до суду та оскаржувати відмову Пенсійного фонду.

З цього питання в Україні сформувалась позитивна судова практика, згідно з якою суди задовольняють заяви покупців об’єктів житлової нерухомості про повернення коштів. При цьому, Верховний Суд вказав, що із загального правила про обов’язковість сплати збору при придбанні нерухомого майна законодавцем встановлено винятки для громадян, які придбавають житло вперше, відтак помилково сплачений збір на обов’язкове державне пенсійне страхування необхідно повернути.

Якщо Ви придбали житловий будинок чи квартиру і хочете повернути безпідставно сплачений 1% вартості нерухомого майна (збір на обов’язкове державне пенсійне страхування), звертайтеся до фахівців нашого об’єднання, які допоможуть Вам правильно скласти заяву до Пенсійного фонду України, підготувати позовну заяву до адміністративного суду та забезпечать кваліфіковане ведення Вашої справи у суді.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!