Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Дозвіл на виїзд дитини за кордон. Що варто знати?

Конституція України гарантує громадянам свободу пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, однак коли справа стосується неповнолітніх дітей, існують певні обмеження.

Так, порядок виїзду дитини за кордон регулюється рядом законодавчих актів, зокрема Постановою Кабінету міністрів України N 57  від 27 січня 1995 р. «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».

Відповідно до ст.4 вищезазначених Правил, виїзд за кордон осіб, які не досягли 16 років, можливий лише за згодою обох батьків  та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

Виїзд дитини за кордон у супроводі одного з батьків можливий за наявності згоди другого з батьків, посвідченої нотаріально. Така згода видається на конкретну поїздку  і повинна містити інформацію щодо держави прямування та періоду запланованої подорожі.

 Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, виїзд дитини можливий у випадку, якщо:

  • другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
  • якщо у зкордонному паспорті громадянина України, з яким дитина перетинає кордон, або у проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном.

Також, нотаріальна зсвідчена згода не вимагається у випадку пред’явлення оригіналів або нотаріально засвідчених копій наступних документів :

  • свідоцтва про смерть другого з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
  • довідки з РАЦС про народження дитини одинокою матір’ю.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ ДРУГОГО З БАТЬКІВ НЕ ВДАЄТЬСЯ?

Все частіше діти, батьки яких розлучилися, стають полем для боротьби конфліктуючих сторін. Часом, намагаючись задовольнити свої амбіції один з батьків обирає тактику  поведінки, яка в подальшому негативно відображається на інтересах дитини.

При цьому, поширеним методом впливу є відмова  у наданні дозволу для виїзду дитини за кордон.  У випадку, якщо мирно вирішити проблему не вдається, дозвіл для виїзду дитини за кордон може бути надано судом.

 ВАЖЛИВО!   При зверненні з позовом до суду слід врахувати, що суд вправі ухвалити рішення лише на разовий виїзд без згоди іншого з батьків.

Згідно висновку Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 березня 2016р. у справі 6-33303ск15  надання за рішенням суду дозволу на майбутнє на постійні виїзди дитини за кордон без згоди батька суперечить нормам матеріального права, які визначають рівність прав та обов'язків батьків відносно виховання дитини.

Відтак, при кожній наступній потребі виїзду дитини за кордон, необхідно повторно звертатися з позовом до суду із зазначенням країни та строку перебування.

У випадку, якщо Ви потребуєте консультацію спеціаліста з приводу виїзду дитини за кордон та допомогу при зверненні до суду за отриманням дозволу, звертайтесь до адвокатів АО «ГАЛЛЕКС». Ми надамо Вам кваліфіковану правову допомогу!  

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!