Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Чи існують обмеження у тривалості робочого дня сумісника?

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи). Так зазначено в Наказі Міністерства праці, Міністерства юстиції і Міністерства фінансів України від 28.06.1993 р. № 43.

В пункті першому вказаного вище Наказу зазначено, що для роботи за сумісництвом згоди власника або  уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібно. Отже працівник не зобов’язаний інформувати роботодавців про умови своєї праці на інших місцях.

На даний час існує лише лише одне обмеження часом (чотирма годинами на день) на роботу за сумісництвом, проте стосується лише працівників державних підприємств, установ, організацій. Воно встановлене п. 2 Постанови КМУ від 03.04.93 р. No245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

Таким чином для недержавного сектору невиконання вимог Постанови № 245 не є порушенням законнодавства. Сумісника можна цілком законно оформлювати на роботу тривалістю понад 4 години на день.

Хоча для приватного бізнесу не встановлено часових обмежень для роботи за сумісництвом, а в державному секторі відсутні санкції за порушення згаданої чотирьохгодинної норми, проте у випадках, коли йдеться про бюджетні кошти (це також може бути і приватне підприємство, що виконує державні замовлення), встановлення такого факту перевіркою з боку відповідних органів (державних аудиторів чи посадових осіб відомчого контролю) може потягнути за собою вимоги повернути кошти або їх частину як такі, що одержані неправомірно.

Ця вимога може стосуватися як працівника, який отримав кошти, так і керівника підприємства чи організації за порушення законності витрачання коштів.

Із логіки зрозуміло, що працівник реально не може працювати цілодобово чи, скажімо, постійно працювати 15-20 годин на добу.

Враховуючи вищенаведене, підприємство, яке застосовує працю сумісника, має бути готовим надати пояснення контролючим органам про специфіку роботи, яка з першого погляду справляє враження, що вона перевищує допустимі норми праці. Варіантів пояснень багато, це може бути творча або організаційна робота, яка взагалі не піддається точному обліку в часі і т.д.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!