Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Затверджено нові форми заяв для державної реєстрації суб'єктів господарювання. Що змінилося?


19 травня 2020 року Міністерством юстиції України було прийнято наказ, яким затверджено нові форми заяв для державної реєстрації. Ці форми почнуть діяти вже з 1 червня 2020 року. Отже, вже з 1 червня державні реєстратори здійснюватимуть реєстраційні дії з на підставі змінених форм реєстраційних карток. Що ж змінилося?

Насамперед варто зауважити, що до 1 червня існували 24 форми заяв у сфері державної реєстрації. Так, наприклад, існували окремі заяви для державної реєстрації фізичної особи-підприємця, для внесення змін про ФОП, його припинення тощо. Аналогічно це стосувалось і юридичних осіб. Натомість, тепер реєстраційні заяви згруповані за певним критерієм, що певним чином полегшує пошук необхідної заяви. Всього їх тепер 9.

Отже, починаючи з 1 червня в одній заяві поєднано кілька можливостей. Для прикладу, що стосується ФОПів, за однією формою можна зареєструватися як ФОП, включити відомості про ФОП, зареєструвати зміни про ФОП або ж припинити діяльність ФОП. Для цього потрібно заповнити відповідні графи, які потрібні саме у вашому випадку. Також це стосується і юридичних осіб.

Щодо юридичних осіб реєстраційна картка зазнала змін в частині кінцевих бенефіціарних власників.

Звертаємо увагу, що при будь-якій зміні відомостей про юридичну особу потрібно позначати стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника. Тобто, потрібно обов’язково зазначити чи відомості є актуальними, чи потребують оновлення. І, зрозуміло, в останньому випадку заповнюються відповідні сторінки реєстраційної картки, які передбачають відомості про кінцевого бенефіціарного власника.

Ще однією важливою зміною є те, що у новій формі є окрема сторінка щодо обрання системи оподаткування. Це доволі важливо, оскільки раніше при реєстрації ФОПа чи юридичної особи доводилось спочатку знаходити форму реєстраційної картки, яка затверджена одним наказом, а форма заяви про обрання спрощеної системи оподаткування – зовсім іншим. Це значно полегшить процедуру реєстрації та зробить її більш зручною.

Проте Міністерство юстиції України застерігає, що наразі заява в цій частині «не працює», оскільки застосування цієї сторінки буде можливо лише після розміщення на веб-сайті Мін’юсту відповідного повідомлення про можливість заповнення сторінки щодо обрання спрощеної системи оподаткування чи добровільної реєстрації платником ПДВ та подання її для державної реєстрації. Отже, станом на даний момент ще потрібно подавати окрему заяву для такої реєстрації, але в перспективі вона буде скасована. Будемо стежити за оголошеннями Мін’юсту.

Крім цього, наказом Мін’юсту встановлено, що подання заяв для державної реєстрації в електронній формі здійснюватиметься після доопрацювання програмних засобів (про це також буде розміщено повідомлення на офіційному сайті Міністерства юстиції). До того ж, після доопрацювання програмних засобів до реєстру вноситимуться також відомості про номер телефону та електронну адресу засновника (учасника) та керівника певної юридичної особи.

Якщо у Вас виникли труднощі при заповненні заяви про державну реєстрацію ФОПа чи юридичної особи або реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємця чи юридичну особу, звертайтеся за кваліфікованою допомогою фахівців нашого об’єднання, які допоможуть Вам грамотно скласти усі необхідні документи.

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!