Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Основною причиною виникнення земельних спорів є недостатня юридична поінформованість їх учасників

Досліджуючи практику розгляду земельних спорів, судді апеляційної інстанції звертають увагу на необхідність установлення правомірності укладення договорів про відчуження паю, правильного визначення суб’єктного складу сторін, урахування законодавчих змін. Основною ж проблемою залишається визначення строків позовної давності.

Необхідно звернути увагу на те, що сам факт членства у колгоспі та тривалий термін роботи в інших організаціях до створення КСП й отримання державного акта на право колективної власності на землю не є підставою для отримання земельної частки в новоствореному підприємстві. До вручення зазначеного акта власником землі була держава, а після передання КСП земля стала належати на праві спільної часткової власності тим особам, які працювали на ній і були членами цього КСП, та працівникам інших сільськогосподарських організацій. Всі працівники колишніх господарств, у тому числі й пенсіонери, котрі залишилися членами нових підприємств і були живі на час отримання державного акта про передання землі в колективну власність, стали її власниками в рівних частках.

Якщо трудові відносини осіб виникли на підставі трудового договору, а не членства в колективі, то вони не передбачають права на одержання у власність земельної частки (паю). Право на одержання частки землі мають лише члени колективів, які залишались у них на час приватизації землі.

Аналіз ст.14 закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» та пп.3, 5 Рекомендацій щодо обміну земельними ділянками, затверджених наказом Державного комітету по земельних ресурсах від 17.11.2003 №288, дає можливість дійти висновку про те, що обмінюватись земельні ділянки можуть тільки за схемою «пай на пай».

Судам потрібно брати до уваги зміни до ЗК, унесені законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок» від 5.03.2009, яким спрощено порядок реєстрації зміни власника земельної ділянки без заміни державного акта про право власності на підставі свідоцтва про право на спадщину чи судового рішення із унесенням відповідних змін до державного акта.

Джерело:

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!