Ваш надійний партнер та порадник
Написати нам
м. Львів, вул. Свєнціцького, 5, оф. 211

Боротьба з неофіційним працевлаштуванням. Бізнес очікують перевірки

Одним із конституційних прав особи є право на працю. Проте нерідко трапляються випадки, коли роботодавець не укладає трудовий договір з працівником, а працівник не наполягає на його укладенні, або коли роботодавець запевняє, що трудовий договір буде укладено в майбутньому. На жаль, не завжди працівник обізнаний про свої права, не завжди розуміє різницю між оформленням трудового договору та фактичним допуском до роботи.

Саме через таких недобросовісних роботодавців особа позбавляється гарантованої виплати зарплати 2 рази на місяць, права на основну та додаткові відпустки, оплату листків непрацездатності, захисту від незаконного звільнення тощо. А найголовніше те, що людина втрачає трудовий стаж для розрахунку пенсії.

Враховуючи ситуацію, яка склалася,  5 вересня 2018 року уряд ухвалив розпорядження про боротьбу з тіньовою зайнятістю. Так, згідно з вказаним розпорядженням Держпраці, Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд України, Національна поліція та інші центральні органи виконавчої влади разом з органами місцевого самоврядування працюватимуть спільно з єдиною метою: для боротьби з неофіційним працевлаштуванням.

Спочатку до 5 жовтня 2018 року відповідні органи роз’яснюватимуть про обов’язковість укладення трудового договору з найманими працівниками та попереджатимуть про величезні штрафи за допуск працівника до роботи без оформлення такого, а вже з 5 жовтня 2018 року зазначені вище органи почнуть впроваджувати комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Також, цим нормативним актом передбачено необхідність перегляду міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади власних нормативно-правих актів з обов’язковим внесенням змін для того, аби посилити контроль за оформленням трудових відносин з працівниками.

Все це запроваджено з метою захистити права людей на працю, забезпечити кожному громадянину гідну пенсію завдяки зменшенню застосування «нелегальної» праці.

Окрім того, повідомити про незадекларовану працю можна також і за допомогою мережі Інтернет на офіційному сайті Держпраці, заповнивши Google-форму та вказавши прізвище, ім’я, адресу електронної пошти, вік та контактний номер телефону.

У наступних публікаціях ми розглянемо, яку фінансову відповідальність передбачено для роботодавців за порушення законодавства про працю.

 

profesional

Професіоналізм

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб кожний наш Клієнт отримав позитивний результат від співпраці з нами.

dosvid

Досвід

В нашій команді працюють кваліфіковані адвокати з багаторічним досвідом роботи, які зарекомендували себе як професіонали своєї справи.

result

Об’єктивність

Ми не даємо порожніх обіцянок, ми реально оцінюємо ситуацію і обираємо найоптимальніший шлях для вирішення Вашої проблеми.

confidence

Конфіденційність

Ми забезпечимо максимальну конфіденційність та нерозголошення інформації, отриманої від кожного Клієнта. Ви можете нам довіряти!